Rozszerzanie terapeutycznego zastosowania androgenów poprzez selektywne modulatory receptora androgenowego (SARM).

Dlatego nie podlegają one żadnego nadzoru regulacyjnego, a kontrola jakości jest często słaba lub nieistniejąca. Błędne, zanieczyszczenie i inne shenanigany są powszechnymi monetami, jeśli chodzi o sarm.

Czy sarm są bezpieczne?

Nie wiemy na pewno, ale oto, co wiemy. . .

Sarms tłumi naturalną produkcję testosteronu.

Jednym z kluczowych punktów sprzedaży dla wielu rodzajów SARM jest twierdzenie, że nie osłabiają produkcji testosteronu w twoim ciele.

To kłamstwo. Absolutnie robią to.

Na przykład w jednym badaniu przeprowadzonym przez naukowców na polecenie GTX, Inc., firmy farmaceutycznej, która specjalizuje się w tworzeniu sarmów, mężczyźni przyjmują 3 mg sarm ostarine dziennie przez 86 dni doświadczyło 23% spadku wolnego testosteronu i 43% spadku całkowitego poziomu testosteronu (podczas badania).

Jako GTX, Inc. Żadna motywacja do sprawiania, że ​​wyniki wyglądają gorzej niż w rzeczywistości. Jeśli cokolwiek, byli zachęcani do zrobienia odwrotnego i niedoceniania negatywnych skutków ubocznych SARM (nie ma dowodów, ale dostajesz punkt).

Podobne efekty zostały zaobserwowane w innym badaniu przeprowadzonym przez naukowców na Boston University z Sarm Ligandrol . W tym przypadku 76 mężczyzn w wieku od 21 do 50 lat doświadczyło ogromnego 55% spadku całkowitego poziomu testosteronu po przyjmowaniu 1 mg ligandrolu dziennie przez zaledwie 3 tygodnie. Niepokojąco, że ich naturalna produkcja testosteronu zajęła także odzyskanie.

W rzeczywistości SARM są badane jako męskie środki antykoncepcyjne, ponieważ obniżają poziom hormonu luteinizującego i hormonu stymulującego pęcherzyki, który zmniejsza twój Liczba plemników i poziomy testosteronu.

Wszystko to nie jest zaskakujące, gdy weźmiesz pod uwagę podstawową fizjologię w grze:

Gdy wprowadzasz androgeny do ciała, rozpoznaje skok i odpowiada obok siebie Zmniejszenie własnej produkcji własnych podobnych hormonów. Innymi słowy, twoje ciało jest mądre – jeśli masz dużo hormonów z narkotyków, twoje ciało nie marnuje zasobów na tworzenie własnych.

Im więcej sarmów, tym więcej skutków ubocznych, których doświadczysz.

Sarms nie są całkowicie wolne od skutków ubocznych – po prostu są minimalne w małych dawkach.

kulturyści na ogół nie przyjmują małych dawek, i dlatego często doświadczają wielu działań niepożądanych związanych z stosowaniem sterydów, w tym trądzik i wypadanie włosów.

Dotyczy to również Tłumienie testosteronu, o których właśnie się dowiedziałeś. Im bardziej egzogeniczne (pochodzące poza organizmem) hormony anaboliczne, które wprowadzasz do swojego ciała, czy to z SARM, czy zwykłego starego testosteronu, tym bardziej spadnie twoja naturalna produkcja.

i zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez naukowców w Uniwersytet Kopenhagi, możliwe, że ten spadek produkcji naturalnej testosteronu może utrzymywać się przez lata po przestaniu przyjmować sterydy (lub SARM).

SARM mogą zwiększyć ryzyko raka.

Kilka dużych dużych Próby na Sarm Cardarine musiały zostać anulowane, ponieważ powodowało to wzrost rakowy w jelitach myszy

, że mogłeś o tym słyszeć i że zastosowane dawki były znacznie wyższe niż us fitness folk would ever ingest, but that’s not true.

Rodents eliminate some drugs from their bodies much faster than we do, so they have to receive higher doses to see the same effects.

W przypadku cytowanej powyżej myszy podawano 10 mg na kg kardaryny dziennie, co po skorygowaniu o ludzkie metaboli SM, wychodzi do około 75 mg dziennie dla mężczyzny o wadze 200 funtów.

szturcha się na forach kulturystycznych, a szybko dowiesz się, że wielu kulturystów bierze znacznie więcej.

To prawda, nie można ekstrapolować badań gryzoni dla ludzi (pomimo dzielenia się ~ 98% ich DNA, nie jesteśmy dużymi myszami), więc nie jest jasne, czy kardaryna lub inne rodzaje SARM faktycznie zwiększają nasze ryzyko rozwoju raka.

Istnieją również dowody na to, że SARM mogą faktycznie hamować pewne rodzaje raka, więc po prostu jeszcze nie wiemy.

Jeśli mnie pytasz, to jest to kolejny powód, dla którego w to wierzę SARM są pierwszą i ostatnią propozycją wysokiego ryzyka i niskiego nagrody.

Wiele produktów sarm nie jest tym, co twierdzą.

Sarms można legalnie sprzedawać jedynie jako „chemikalia badawcze”.

Innymi słowy, jedynymi ludźmi, którzy powinni kupować sarms, są naukowcy, którzy chcą dowiedzieć się więcej o tym, jak naprawdę działają i czy mają wartościowe zastosowania terapeutyczne.

oczywiście oczywiście , zdecydowana większość sarmów, które widzisz na sprzedaż online, nigdy nie kończy się w laboratorium. Zamiast tego znajdują drogę do kulturystów, sportowców i miłośników fitness, którzy chcą uzyskać więcej podnośników.

To otwiera drzwi do wszelkiego rodzaju sulduggery, w tym:

 1. Zatrzymanie leków toksycznymi chemikaliami z powodu złej kontroli jakości lub cięcia narożników podczas produkcji.
 2. Mieszanie ich ze słabszymi, a czasem szkodliwymi substancjami w celu zwiększenia zysków.
 3. mylące je w celu zwiększenia zysków.

przeklęty dowód na to można znaleźć w badaniu przeprowadzonym przez Agencję Antydopingową Stanów Zjednoczonych (USADA), w którym kupowanie 44 produktów SARM od 21 różnych dostawców online.

Naukowcy posunęli się również o krok dalej, prosząc wszystkich sprzedawców o dostarczenie tak zwanego „łańcucha opieki” produktów, które identyfikują, których ręce produkty przeszły po ich wyprodukowaniu (a zatem którzy mieli to Możliwość manipulowania nimi).

Po przeanalizowaniu produktów naukowcy to odkryli. . .

Najważniejsze jest to, że rynek SARM jest bezprawny dla wszystkich, a to prawdopodobnie nie zmieni się w najbliższym czasie.

Obecnie nie ma agencji rządowej zmuszającej producentów SARMS do linii i jako jako jako Badania z USADA pokazuje, że wielu producentów jest tego w pełni świadomych i jest bardziej zainteresowanych osiągnięciem zysku niż cokolwiek innego.

SARMS może spowodować uszkodzenie wątroby.

Kilka ostatnich raportów przypadków znaleziono To użycie SARM przez dwa do pięciu tygodni spowodowało ciężkie uszkodzenie wątroby wywołane przez leki. W każdym przypadku SARM były traktowane jako suplementy budujące mięśnie (a zatem w dość wysokich dawkach).

Inne objawy przedstawione przez uczestników obejmowały żółtaczkę, anoreksję, nudności, letarg, utrata masy ciała, zmęczenie, zmęczenie, zmęczenie, zmęczenie i świąd (swędząca skóra).

Rodzaje SARMS

Na rynku jest sporo SARM, a niektóre są silniejsze i mają większe ryzyko skutków ubocznych niż inne.

Najpopularniejsze są. . .

A jeśli zastanawiasz się, dlaczego mają dziwne nazwy alfanumeryczne, to dlatego, że Sarmss Nie został zatwierdzony do użytku medycznego, więc marketerzy farmaceutyczni jeszcze ich nie zawracali. Obecnie są sprzedawane tylko jako „chemikalia badawcze” przeznaczone do użytku naukowego.

Czy możesz ufać recenzjom SARMS?

Wyszukaj recenzje SARMS online, a wiele osób zachwyca się ich cudownymi korzyściami na forach, forach dyskusyjnych i sekcji komentarzy blogów.

Powodem tego jest to, że Peddlerzy SARMS płacą tym ludziom za plastrowanie Internetu za pomocą pozytywnych recenzji jako sposobu reklamowania swoich produktów. Dziewięć razy na dziesięć, są to fałszywe recenzje od osób pracujących dla firmy, która sprzedaje sarms.

Powodem tego jest to, że wiele firm nie wolno otwarcie reklamować SARM tak agresywnie, jak im się chcieli . W ten sposób sprzedawcy Sarms inwestują mocno w bardziej subtelne metody marketingowe (takie jak płatne recenzje), których nie można łatwo prześledzić.

Więc kiedy widzisz pozornie prawdziwych użytkowników SARMS, którzy raplują na temat swoich korzyści online, istnieje bardzo duża szansa, że ​​otrzymali za to zapłacenie.

FAQ #1: Czy są łatwiejsze do wyzdrowienia niż zwykłe sterydy?

Prawdopodobnie.

Ponieważ SARM nie przekształcają się w cząsteczki, które powodują niepożądane działania niepożądane, takie jak DHT i estrogen, prawdopodobnie nie wpływają na waszą hormonalną (hormonalny) system negatywnie.

Sarms również nie są tak anaboliczne jak czysty testosteron, co oznacza, że ​​prawdopodobnie nie tłumią naturalnego testosteronu (chociaż nie ma wystarczającej liczby badań, aby wiedzieć na pewno ).

To powiedziawszy, jeśli weźmiesz wystarczająco dużo, aby doświadczyć znaczących korzyści, prawdopodobnie bierzesz wystarczającą ilość, aby doświadczyć znaczących negatywnych skutków.

, jeśli weźmiesz wystarczającą ilość sarmów, aby wywołać Niektóre z poważniejszych działań niepożądanych, takie jak wypadanie włosów, ginekomastia i tak dalej, mogą być trwałe – tak jak w przypadku stosowania sterydów anabolicznych.

anegdotycznie wiele osób zgłasza, że ​​odbijanie się od użycia SARM szybciej niż tradycyjne cykle sterydowe. Musisz jednak wziąć takie historie z odrobiną soli, ponieważ wielu z tych osób również stosowało znacznie niższe dawki SARM niż kiedykolwiek z sterydami, więc nie jest to prawdziwe porównanie jabłek do applizy.

FAQ #2: Czy sarmy zakazane są substancje?

Tak.

Sarms są zabronione przez Światową Agencję Antydopingową (WADA) i kwalifikują się jako środki anaboliczne kategorii S1.

FAQ #3: Czy Sarms są uzależniające?

Nie z natury.

To powiedziawszy, wiele osób, które przyjmują leki poprawiające wydajność tylko na krótkie Czas, ale kończą się „na rowerze” na dłuższą metę.

Niestety dodatkowa siła, energia i pewność, której ludzie doświadczają podczas przyjmowania narkotyków, mogą stać się uzależniające, dlatego badania pokazują około 30% Użytkowników sterydów opracował zespół zależności.

Nie jest jasne, czy to samo można powiedzieć o SARM, choć znajduje się w dziedzinie wiarygodności.

+ Referencje naukowe

 • Kanayama, G., Brower, K. J., Wood, R. I., Hudson, J. I., & amp; Papież, H. G. (2009). Anaboliczne uzależnienie od sterydów-androgenicznej: pojawiające się zaburzenie. W uzależnieniu (t. 104, wydanie 12, s. 1966–1978). Nałóg. https://doi.org/10.1111/j.1360-0443.2009.02734.x
 • Kanayama, G., Hudson, J. I., & amp; Papież, H. G. (2009). Cechy mężczyzn z anaboliczno-Androgenną zależnością sterydów: porównanie z użytkownikami AAS i z AAS z AAS. Uzależnienie od narkotyków i alkoholu, 102 (1–3), 130–137. https://doi.org/10.1016/j.drugalcdep.2009.02.008
 • Flores, J. E., Chitturi, S., & Amp; Walker, S. (2020). Indukowane przez leki uszkodzenie wątroby przez selektywne androgenne modulatory receptora. Hepatology Communications, 4 (3), 450–452. https://doi.org/10.1002/hep4.1456
 • Barbara, M., Dhingra, S., & Amp; Mindikoglu, A. L. (2020). Uszkodzenie wątroby wywołane przez ligandrolem (LGD-4033). ACG Case Reports Journal, 7 (6), E00370. https://doi.org/10.14309/crj.0000000000000370
 • Van Wagoner, R. M., Eichner, A., Bhasin, S., Deuster, P. A. i Amp; Eichner, D. (2017). Skład chemiczny i znakowanie substancji sprzedawanych jako selektywne modulatory receptora androgenowego i sprzedawane przez Internet. JAMA – Journal of the American Medical Association, 318 (20), 2004–2010. https://doi.org/10.1001/jama.2017.17069
 • Girroir, E. E., Hollingshead, H. E., Billin, A. N., Willson, T. M., Robertson, G. P., Sharma, A. K., Amin, S., Gonzalez, Gonzalez. , F. J., & amp; Peters, J. M. (2008). Ligandy receptor-β/δ (PPARβ/δ) aktywowane przez proliferator peroksysomów hamują wzrost linii komórkowych ludzkich rakowych UACC903 i MCF7. Toksykologia, 243 (1–2), 236–243. https://doi.org/10.1016/j.tox.2007.10.023
 • Tachibana, K., Yamasaki, D., Ishimoto, K., & Amp; Doi, T. (2008). Rola PPAR w raku. W PPAR Research (vol. 2008, s. 15). Hindawi Limited. https://doi.org/10.1155/2008/102737
 • Shannon Reagan-Shaw, Minakshi Nihal, & amp; Nihal Ahmad. (n.d.). Znalazłeś interesujące studium na zwierzętach? Oto jak obliczasz dawkę ludzką. Pobrano 30 marca 2021 r. Z https://www.ergo-log.com/calculatethehumandosage.html
 • Gupta, R. A., Wang, D., Katkuri, S., Wang, H., Dey, S. K., & amp; Dubois, R. N. (2004). Aktywacja hormonu jądrowego receptora peroksysomu proliferatora aktywowanego przez receptor-δ przyspiesza wzrost gruczolaka jelit. Nature Medicine, 10 (3), 245–247. https://doi.org/10.1038/nm993
 • Rasmussen, J. J., Selmer, C., Østergren, P. B., Pedersen, K. B., Schou, M., Gustafsson, F., Faber, J., J., J., Juul, A., & amp; Kistorp, C. (2016). Byli nadużyci anabolicznych androgennych sterydów wykazują obniżony poziom testosteronu i objawy hipogonadowe wiele lat po zaprzestaniu: badanie kontroli przypadków. PLOS ONE, 11 (8), E0161208. https://doi.org/10.1371/journal.pone.0161208
 • Rahnema, C. D., Lipshultz, L. I., Crosnoe, L. E., Kovac, J. R., & amp; Kim, E. D. (2014). Hipogonadyzm indukowany sterydami anabolicznymi: diagnoza i leczenie. Płodność i sterylność, 101 (5), 1271–1279. https://doi.org/10.1016/j.fertnstert.2014.02.002
 • Chen, J., Dong, J. H., Bohl, C. E., Miller, D. D. i Amp; Dalton, J. T. (2005). Selektywny modulator receptora androgenowego dla hormonalnej męskiej antykoncepcji. Journal of Pharmacology and Experimental Therapeutics, 312 (2), 546–553. https://doi.org/10.1124/jpet.104.075424
 • Basaria, S., Collins, L., Dillon, E. L., Owoll, K., Storer, T. W., Mickiek, R., Ulloor, Ulloor, Ulloor, Ulloor, Ulloor, J., Zhang, A., Eder, R., Zientek, H., Gordon, G., Kazmi, S., Sheffield-Moore, M., & Amp; Bhasin, S. (2013). Bezpieczeństwo, farmakokinetyka i skutki LGD-4033, nowego niesteroidowego modulatora doustnego, selektywnego receptora androgenowego, u zdrowych młodych mężczyzn. Journals of Gerontology – Series A Biological Sciences and Medical Sciences, 68 (1), 87–95. https://doi.org/10.1093/gerona/gls078
 • Dalton, J. T., Barnette, K. G., Bohl, C. E., Hancock, M. L., Rodriguez, D., Dodson, S. T., Morton, R. A., & Amp. ; Steiner, M. S. (2011). Selektywny modulator receptora androgenowego GTX-024 (ENOBOSARM) poprawia beztłuszczową masę ciała i funkcjonowanie fizyczne u zdrowych starszych mężczyzn i kobiet po menopauzie: wyniki badań podwójnie ślepej ślepej, kontrolowanej placebo fazy II. Journal of Cachexia, Sarcopenia and Muscle, 2 (3), 153–161. https://doi.org/10.1007/S13539-011-0034-6
 • Fitch, K. D. (2008). Androgeniczne sterydy i igrzyska olimpijskie. W Asian Journal of andrology (t. 10, wydanie 3, s. 384–390). Asian J Androl. https://doi.org/10.1111/j.1745-7262.2008.00377.x
 • bhasin, S., & amp; Jasuja, R. (2009). Selektywne modulatory receptora androgenowego jako terapie promujące funkcję. W obecnej opinii w zakresie żywienia klinicznego i opieki metabolicznej (t. 12, wydanie 3, s. 232–240). NIH Public Access. https://doi.org/10.1097/mco.0b013e32832a3d79
 • Yin, D., Gao, W., Kearbey, J. D., Xu, H., Chung, K., He, Y., Marhefka, Marhefka , C. A., Veverka, K. A., Miller, D. D., i amp; Dalton, J. T. (2003). Farmakodynamika selektywnych modulatorów receptora androgenowego. Journal of Pharmacology and Experimental Therapeutics, 304 (3), 1334–1340. https://doi.org/10.1124/jpet.102.040840
 • gao, W., & amp; Dalton, J. T. (2007). Razor i selektywne modulatory receptora androgenowego (SARMS): Czy przeoczamy rolę 5α-reduktazy? W interwencjach molekularnych (t. 7, wydanie 1, s. 10–13). NIH Public Access. https://doi.org/10.1124/mi.7.1.3
 • gao, W., & amp; Da harmoniqhealth.comlton, J. T. (2007). Rozszerzanie terapeutycznego zastosowania androgenów poprzez selektywne modulatory receptora androgenowego (SARM). W dzisiejszym odkryciu narkotyków (t. 12, Impreas 5–6, s. 241–248). NIH Public Access. https://doi.org/10.1016/j.drudis.2007.01.003
 • Dobbs, A. S., Boccia, R. V., Croot, C. C., Gabrail, N. Y., Dalton, J. T., Hancock, M. L., Johnston, Johnston, Johnston, Johnston, Johnston, Johnston, Johnston, Johnston, Johnston, Johnston, Johnston, M. A., & amp; Steiner, M. S. (2013). Wpływ enobosarm na marnowanie mięśni i funkcjonowanie fizyczne u pacjentów z rakiem: podwójnie ślepa, randomizowana kontrolowana faza 2 badanie.